Se hvor du kan komme i kirke

Skærtorsdag

9 Rakkeby Kirke:

Birte Maarup Iversen, kaffe.

9 Em Kirke:

Thomas Reinholdt-Rasmussen, præsteindsættelse.

10.30 Vennebjerg Kirke:

Peder Madsen, bil.

10.30 Ø. Hjermitslev Kirke:

Katharina Rothbøll Raarup, vin og tapas.

10.30 Vrå Kirke:

Thomas Reinholdt Rasmussen, præsteindsættelse.

10.30 Brønderslev Gl. Kirke:

Thomas Uth.

11 Hou Kirke:

Henrik Fossing.

11 Løkken Kirke:

Jens-Anders Djernes.

13 Serritslev Kirke:

Katharina Rothbøll Raarup, vin og tapas.

Kl. 15-17 Apostolsk Kirke, Brønderslev:

Lovsangsaften.

16 Vrå Valgmenighedskirke:

Lene Grarup.

17 Voer Kirke:

Kathrine Buus Christensen, musikgudstjeneste og spisning.

17 Hals Kirke:

Henrik Fossing.

18 Vrå Baptistkirke:

Gudstjeneste.

18 Hallund Kirke:

Jens Staghøj Liisberg, spisning.

18 Saltum Baptistkirke:

Hanne Kiel, påskemåltid.

19 Ørum Kirke:

Gudstjeneste.

19 Hjallerup Kirke:

Ivana Høgagard.

19 Asaa Kirke:

Pernille Gilbak Jensen.

19 Hellum Kirke:

Ann Sofi Lægsgaard Andersen.

19 Sejlstrup Kirke:

Gudstjeneste.

19 Dronninglund Kirke:

Hanne Svensmark.

19 Vrejlev Kirke:

Kirstine Rafn.

19 Vrensted Kirke:

Jens-Anders Djernes.

Langfredag

9 Vejby Kirke:

Anna Marie Bram, kaffe.

9.15 Lønstrup Kirke:

Peder Madsen.

9.30 Hou Kirke:

Christian Roar Pedersen.

9.30 Løkken Kirke:

Lise Nedergaard.

10 Dronninglund Kirke:

Rune Thomassen.

10 Vrå Valgmenighedskirke:

Lene Grarup.

10 Hjallerup kirke:

Marie Kirketerp.

10.30 Melholt Kirke:

Pernille Gilbak Jensen.

10.30 Brønderslev Gl. Kirke:

Kristian Brogaard.

10.30 Ø. Brønderslev Kirke:

Jens Staghøj Liisberg.

10.30 Agersted Kirke:

Kathrine Buus Christensen.

10.30 Skallerup Kirke:

Peder Madsen, bil.

10.30: Harritslev Kirke:

Gudstjeneste.

10.30 Hæstrup Kirke:

Kirstine Rafn.

10.30 Mylund Kirke:

Ann Sofi Lægsgaard Andersen.

10.30 Stenum Kirke:

Lise Lundgreen.

11 Vittrup Kirke:

Lise Nedergaard.

11 Hellevad Kirke:

Musikgudstjeneste.

Påskedag

9 Harritslev Kirke:

Birte Maarup Iversen, kaffe.

9 Vennebjerg Kirke:

Peder Madsen.

9 Agersted Kirke:

Kathrine Buus Christensen, musikgudstjeneste.

9 Em Kirke:

Henrik Bang-Møller.

9 Ø. Brønderslev Kirke:

Jens Staghøj Liisberg.

9.30 Børglum Kirke:

Lise Nedergaard.

9.30 Hou Kirke:

Christian Roar Pedersen.

9.30 Ørum Kirke:

Gudstjeneste.

10 Hjallerup Kirke:

Marie Kirketerp.

10 Dronninglund Kirke:

Hanne Svensmark, kaffe.

10 Vrå Valgmenighedskirke:

Lene Graarup.

10.30 Vrejlev Kirke:

Kirstine Rafn.

10.30 Asaa Kirke:

Pernille Gilbak Jensen.

10.30 Lønstrup Kirke:

Peder Madsen, bil.

10.30 Hallund Kirke:

Jens Staghøj Liisberg.

10.30 Serritslev Kirke:

Katharina Rothbøll Raarup.

10.30 Serritslev Kirke:

Katharine Rothbøll Raarup.

10.30 Saltum Baptistkirke:

Ole Skagen.

10.30 Brønderslev Gl. Kirke:

Thomas Uth.

10.30 Vrå Baptistkirke:

Anne-Marie Winther.

10.30 Voer Kirke:

Kathrine Buus Christensen, musikgudstjeneste.

10.30 Jerslev Kirke:

Ann Sofi Lægsgaard Andersen.

10.30 Tolstrup Kirke:

Lise Lundgreen.

10.30 Vrå Kirke:

Henrik Bang-Møller.

10.30 Jelstrup Kirke:

Gudstjeneste.

10.30 Vesterkirken i Stenum:

Peter Bjerre.

11 Hals Kirke:

Christian Roar Pedersen.

11 Rubjerg Kirke:

Jens-Anders Djernes.

11 Hellevad Kirke:

Gudstjeneste.

11 Løkken Frikirke:

Gudstjeneste.

11 Løkken Kirke:

Lise Nedergaard.

2. påskedag

9.30 Lyngby Kirke:

Jens-Anders Djernes.

9.30 Hals Kirke:

Anders Grinderslev.

10 Hjallerup Kirke:

Marie Kirketerp.

10 Dorf Kirke:

Rune Thomassen.

10.30 Melholt Kirke:

Pernille Gilbak Jensen.

10.30 Mylund Kirke:

K.E. Lægsgaard.

10.30 Ø. Brønderslev Kirke:

Jens Staghøj Liisberg.

10.30 Brønderslev Gl. Kirke:

Gitte Lykke Andersen.

10.30 Thise Kirke:

Lise Lundgreen.

10.30 Agersted Kirke:

Kathrine Buus Christensen, bil.

10.30 Skallerup Kirke:

Peder Madsen, bil.

11 Furreby Kirke:

Jens-Anders Djernes

19 Rakkeby Kirke:

Hanne Kjeldsen.

Del på Facebook Del på Twitter Del på mail
Henter...