Oplandsavisen bringer modtagne lister over kommende konfirmander og enkelte rettelser til tidligere liste

BRØNDERSLEV: Oplandsavisen har modtaget følgende liste over kommende konfirmander i området:

Bededag 17. maj 2019 i Tolstrup Kirke kl. 9.30:

Andreas Kragh Nielsen

Jens Bahn Damsgaard

Joachim Eckhardt Møller Nielsen

Julie Damsgaard Bohn

Mads-Emil Velfy Madsen

Mads Rosenkjær Nielsen

Martin Stan Nesbit

Mia Søndergaard Holt

Niels Tilsig

Bededag 17. maj 2019 i Tolstrup Kirke kl. 11.00:

Astrid Kokholm Heltoft

Jonas Christoffer Gruzka Thomsen

Julie Sigsgaard Andersen

Michella Overlade Nielsen

Oliver Nørlev Søndergaard

Rebecca Winther Ulrik Nielsen

Stella Kjelgaard Madsen

Sebastian Kristensen

Victor Carton-Sørensen

Bededag 17. maj 2019 kl. 10.00. Konfirmander fra Nørreådal Friskole. Konfirmeres af Katharina R. Raarup:

Carl Christian Engemann

Cecilia Hedegaard Holm Jensen

Jeppe Wedsgaard Zakariassen

Julie Marie Støwe Kristiansen

Kasper Fjordside Svendsen

Katrine Møller Nielsen

Thea Viborg Fonager

Rasmus Rosenkjær Nielsen

Nanna Lene Nielsen

Søndag 19. maj i Vesterkirken, Stenum kl. 10.00:

Lukas Hansen

Benjamin Tinggaard

Rettelse til sidste uges liste

I sidste udgave af Oplandsavisen, blev det nævnt, at der vil være konfirmationer søndag 17. maj i Brønderslev Gl. Kirke.

Det er den 17. maj, men det er ikke en søndag, men en fredag, nemlig store bededag. Oplandsavisen beklager fejlen og bringer listerne igen med korrekt dato.

Bededag fredag 17. maj kl. 09.00 i Brønderslev Gl. Kirke:

Laura Thorndall Christensen

Mads Lindholm Christensen

Selma Vesterskov Fagerberg

Mathilde Hald Have

Ida Boelskift Jensen

Clara Abildgaard Kirk

Lukas Kristiansen

Agnes Thorsø Møll

Emma Vestergaard Nielsen

Laurits Hilfling Nysted

Marcus Pilgaard

Gry Cecilie Eduardsen

Line Vinther Schmidt

Mads Skov

Anders Kudahl Thomsen

Glenn Thorborg

Jakob Abildgaard Kirk

Bededag fredag 17. maj kl. 10.00 i Brønderslev Gl. Kirke:

Milla Sofie Boelt Andersen

Sofie Donner Clausen

Sofia Kvist Dahl

Isabell Elias Hanna

Annesofie Libak Hansen

Theodor Hougesen

Casper Jensen

Jasmin Nørholt Lodberg Jørgensen

Sebastian Lind Kvistgaard

Anne Møller Nielsen

Ellen Brøndsted Nielsen

Marius Mailandt Nielsen

Jeppe Juhl Thomsen

Kirstine Lindstrøm Thomsen

Jonas Hollen Tofting

Gustav Vilfing

Lilli Kjeldberg Bækhøej

Bededag fredag 17. maj kl. 11.00 i Brønderslev Gl. Kirke:

Stine Weilgaard Bjerre

Mille Christiansen

Olivia Nørgaard Hansen

Caroline Bomholt Jensen

Andreas Vestergaard Kristensen

Lasse Huse Lykke Larsen

Rasmus Høtoft Ellitsgaard Larsen

Freja Ann Loysri Nielsen

Laura Hartmann Grønborg Pedersen

Nicki Pedersen

Tobias Saxberg

Mikkel Skovgaard Schiermer

Bededag fredag 17. maj kl. 12.00 i Brønderslev Gl. Kirke:

Anna Kathrine Krogh Christensen

Mikkel Elkjær Christensen

Mathilde Støve Eriksson

Emma Kjærsgaard Kjølby Fogh

Emma Feldborg Vedel Hermansen

Mathilde Skriver Haaning

Anna Sander Iversen

Mathias Østergaard Jensen

Sofie Røjkjær Kjøbsted

Lærke Kristensen

Rasmus Brinks Ilsøe Larsen

Thea Bonde Larsen

Victoria Toftelund Larsen

Nicolai Munch

Frida Ulrik Nielsen

Mathias Saxberg

Gustav Broksø Simonsen

Karoline Steen

Del på Facebook Del på Twitter Del på mail
Henter...