Se hvor du kan komme i kirke

BRØNDERSLEV: Søndag 23. december

9 Vrejlev Kirke:

Kristian Brogaard.

9 Rakkeby Kirke:

Niels Kirketerp, kaffe.

9 Ø. Brønderslev Kirke:

Jens Staghøj Liisberg.

9.15 Skallerup Kirke:

Hanne Nøhr Krüger.

9.30 Løkken Kirke:

Lise Nedergaard.

10 Dronninglund Kirke:

Hanne Svensmark.

10 Hellevad Kirke:

Sandra Fossdal Nielsen.

10.30 Ø. Hjermitslev Kirke:

Lise Lundgreen, syng julen ind.

10.30 Apostolsk Kirke, Brønderslev:

Martin Mutale.

10.30 Jehovas Vidners Rigssal, Brønderslev:

Offentligt foredrag.

10.30 Brønderslev Gl. Kirke:

Gitte Lykke, alkoholfri nadver.

10.30 Jelstrup Kirke:

Niels Kirketerp.

10.30 Agersted Kirke:

Kathrine Buus Christensen.

10.30 Melholt Kirke:

Pernille Gilbak Jensen.

10.30 Vrå Kirke:

Kristian Brogaard.

11 Vittrup Kirke:

Lise Nedergaard.

11 Løkken Frikirke:

Gudstjeneste.

13 Hjallerup Kirke:

Ivana Høgagard.

14.30 Rosengården, Jerslev:

Ann Sofi Lægsgaard Andersen.

16 Hals Kirke:

Christian Roar Pedersen.

19 Sejlstrup Kirke:

Julegudstjeneste.

Juleaften

10.30 Elmehøj:

Jens Staghøj Liisberg.

10.30 Skolegades Skoles hal:

Gitte Lykke, familiegudstjeneste.

10.30 og 15.30 Vrejlev Kirke:

Kirstine Rafn.

11 Løkken Frikirke:

Gudstjeneste.

11 Hjallerup Kirke:

Ivana Høgagard.

13 Dronninglund Kirke:

Hanne Svensmark.

13 Jelstrup Kirke:

Niels Kirketerp.

13 og 16 Vrå Kirke:

Kristian Brogaard.

13.30 Furreby Kirke:

Anna Margrethe Saxild.

13.30 Rubjerg Kirke:

Jens-Anders Djernes.

13.30 Vittrup Kirke:

Lise Nedergaard.

13.30 Hjallerup Kirke:

Marie Kirketerp.

13.30 Ø. Hjermitslev Kirke:

Lise Lundgreen.

13.30 Vennebjerg Kirke:

Peder Madsen.

13.30 Hals Kirke:

Villy Mølgaard.

13.30 Hellum Kirke:

Ann Sofi Lægsgaard Andersen.

13.30 Hou Kirke:

Christian Roar Pedersen.

13.45 Ørum Kirke:

Sandra Fossdal Nielsen.

14 Hallund Kirke:

Jens Staghøj Liisberg.

14 Hæstrup Kirke:

Kirstine Rafn.

14 Rakkeby Kirke:

Flemming Høgh.

14 Voer Kirke:

Kathrine Buus Christensen.

14 Asaa Kirke:

Pernille Gilbak Jensen.

14.30 Em Kirke:

Kristian Brogaard.

14.30 Dorf Kirke:

Hanne Svensmark.

14.30 og 16 Dronninglund Kirke:

Rune Thomassen.

14.45 Mylund Kirke:

Ann Sofi Lægsgaard Andersen.

14.45 Lyngby Kirke:

Anna Margrethe Saxild.

14.45 Skallerup Kirke:

Peder Madsen.

14.45 Furreby Kirke:

Lise Nedergaard.

14.45 Thise Kirke:

Lise Lundgreen.

14.45 Stenum Kirke:

Katharina Rothbøll Raarup.

14.45 Børglum Kirke:

Jens-Anders Djernes.

15 Saltum Baptistkirke:

Ole Skagen.

15 Hou Kirke:

Villy Mølgaard.

15 Hals Kirke:

Christian Roar Pedersen.

15 Vesterkirken i Stenum:

Peter Bjerre.

15 Apostolsk Kirke, Brønderslev:

Morten Jensen.

15 og 16.15 Hellevad Kirke:

Sandra Fossdal Nielsen.

15.30 Skolegades Skoles hal:

Gudstjeneste.

15.30 Agersted Kirke:

Kathrine Buus Christensen.

15.30 Harritslev Kirke:

Flemming Høgh.

15.30 Vrå Valgmenighedskirke:

Niels Kirketerp.

15.30 Vrå Baptistkirke:

Anne-Marie Winther.

16 Jerslev kirke:

Ann Sofi Lægsgaard Andersen.

16 Byens Hus, Vrensted:

Anna Margrethe Saxild.

16 Lønstrup Kirke:

Peder Madsen.

16 Melholt Kirke:

Pernille Gilbak Jensen.

16 Ø. Brønderslev Kirke:

SJens Staghøj Liisberg.

16 Tolstrup Kirke:

Lise Lundgreen.

16 Serritslev Kirke:

Katharina Rothbøll Raarup.

16 Løkken Kirke:

Lise Nedergaard.

23.30: Brønderslev Gl. Kirke:

Thomas Uth.

Juledag

9 Em Kirke:

Kristian Brogaard.

9.30 Rubjerg Kirke:

Anna Margrethe Saxild.

9.30 Hou Kirke:

Peter Bandholm.

9.30 Ø. Brønderslev Kirke:

Jens Staghøj Liisberg.

9.30 Tolstrup Kirke:

Katharina Rothbøll Raarup.

10 Hjallerup Kirke:

Ivana Høgagard.

10 Hellevad Kirke:

Sandra Fossdal Nielsen,

10 Vrå Baptistkirke:

Thorben Johannesen.

10 Dronninglund Kirke:

Hanne Svensmark.

10.30 Vrå Kirke:

Kristian Brogaard.

10.30 Hæstrup Kirke:

Kirstine Rafn.

10.30 Jerslev Kirke:

Ann Sofi Lægsgaard Andersen.

10.30 Lønstrup Kirke:

Peder Madsen, bil.

10.30 Vejby Kirke:

Niels Kirketerp.

10.30 Voer Kirke:

Kathrine Buus Christensen.

10.30 Asaa Kirke:

Pernille Gilbak Jensen.

10.30 Brønderslev Gl. Kirke:

Peter Bandholm.

10.30 Serritslev Kirke:

Katharina Rothbøll Raarup.

11 Ørum Kirke:

Sandra Fossdal Nielsen.

11 Hals Kirke:

Peter Bandholm.

11 Hallund Kirke:

Jens Staghøj Liisberg.

11 Løkken Kirke:

Anna Margrethe Saxild.

11 Serritslev Kirke:

Katharina Rothbøll Raarup.

2. juledag

9 Vrå Kirke.

Kirstine Rafn.

9 Vennebjerg Kirke:

Kirsten Staghøj Sinding.

9.30 Løkken Kirke:

Lise Nedergaard.

10 Dronninglund Kirke:

Rune Thomassen.

10 Hjallerup Kirke:

Marie Kirketerp.

10.30 Harritslev Kirke:

Niels Kirketerp.

10.30 Agersted Kirke:

Kathrine Buus Christensen.

10.30 Melholt Kirke:

Pernille Gilbak Jensen.

10.30 Hellum Kirke:

K.E. Lægsgaard.

10.30 Brønderslev Gl. Kirke:

Thomas Uth.

10.30 Vrejlev Kirke:

Kirstine Rafn.

10.30 Thise Kirke:

Lise Lundgreen. Kl. 9.30: Gåtur i bakkerne til fordel for julemærkehjem.

11 Hou Kirke:

Christian Roar Pedersen.

11 Ø. Brønderslev Kirke:

Jens Staghøj Liisberg.

11 Lyngby Kirke:

Lise Nedergaard.

Del på Facebook Del på Twitter Del på mail
Henter...